ماست های سبزیجات

ماست چیلی

ماست چیلی تولید شده در شرکت هراز ایده ممتاز برای تولید یک محصول با کیفیت بالا و با ارزش بوده که ترکیبی از انواع فلفل به همراه ماست تغلیظ شده می باشد. خواص ماست در کنار طعم و مزه بی نظیر فلفل ویژگی اصلی این محصول است . فلفل دلمه ای یکی از کم کالری ترین سبزی ها و یکی از بهترین مواد غذایی برای لاغری است. این سبزی به علت وجود آنتی اکسیدان ها مانند ویتامین Cو بتاکاروتن فراوان دشمن سرطان بوده و از بروز انواع سرطان جلوگیری کند

ماست لبو

چغندر قرمز یا لبو حاوی مواد مغذی بسیاری به خصوص املاح ، ویتامین و فیبر می باشد که در مقابله با سرطان روده و ریه و در کاهش کلسترول و تری گلیسیرید موثر بوده و با دفع سموم بدن از کبد محافظت می نماید.
چغندر برای بیماران قلبی مناسب و در کاهش سکته موثر است و همچنین سبب تقویت بینایی و شادابی پوست و تقویت سیستم دفاعی بدن و کاهش چربی خون می شود .

ماست کرفس

کرفس حاوی سدیم,پتاسیم,فسفر و ویتامین A,B,C است و ارزش غذایی بسیار بالایی دارد.
اسید فولیک موجود در کرفس,از کم خونی و حملات قلبی پیشگیری می کند.
به دلیل داشتن روغن های اتری,باعث دفع شدید اسید اوریک شده و برای بیماران نقرسی بسیار مفید است.

ماست کدو

کدوحلوایی دارای مقدار کمی کالری است که مصرف آن برای کسانی که وزن خود را کنترل می کنند مناسب است. کدو غنی از پتاسیم است که در کاهش فشار خون موثر بوده و دارای فیبر غذایی نیز می باشد و در درمان بسیاری از بیماری ها مانند افزایش وزن (چاقی) ، یبوست ، افزایش چربی خون و خصوصا دیابت تاثیر گذار است .

ماست خیار

مهم ترین خواص خیار عبارتند از : خنک کننده بدن و ضد عطش ، کمک به هضم غذا ، موثر در دیابت ، موثر در بیماری نقرس از طریق حل کردن اسید اوریک ، تصفیه کننده خون و ادرار آور ، کمک در رفع مسمومیت ها و اختلالات دستگاه جهاز هاضمه ، موثر درشادابی و لطافت پوست بدن. خیار بویژه بهمراه ماست (بدلیل قابل پسند بودن برای عموم) ضمن ایجاد طراوت و شادابی و لذت ، آرام بخش و خواب آور تر از خود ماست است

ماست بادمجان

بادمجان علاوه بر داشتن ویتامین ها ، مواد مغذی و فیبر شامل مواد دیگر مانند نیاسین است که فعالیت آنتی اکسیدان دارد. آنتی اکسیدان ها تمیز کننده رادیکال آزاد در بدن هستند. رادیکال آزاد به دلیل تخریب سلول یکی از عوامل اصلی ایجاد سرطان شناخته شده است به همین دلیل بادمجان خاصیت ضد سرطانی زیادی دارد و سبب کاهش کلسترول خون و مانع از رسوب کلسترول در عروق می گردد و خطر سکته ی قلبی را نیز کاهش می دهد.

ماست بورانی

اسنفاج دارای املاح فراوان به خصوص آهن ، پتاسیم و به ویژه اسید فولیک و ویتامین A و Cبوده و حاوی فیبر زیادی می باشد . خوردن اسفناج به همراه لبنیات از بروز پوکی استخوان به خصوص در خانم ها جلوگیری می کند و همچنین برای تقویت اعصاب و رفع بیماری های آسم و گرفتگی صدا بسیار مفید است و هضم غذا را نیز تسریع می کند . این گیاه به علت داشتن ماده ای به نام اسپینالین که باعث تحریک معده و ازدیاد ترشحات آن می شود .

ماست موسیر

ماست موسیر هراز فراورده ای است که با ماست هم زده تغلیظ شده تهیه می گردد . ارزش غذایی این ماست به دلیل وجود میزان موسیر مورد توجه و بالای آن از ماست معمولی بیشتر است که ضمن دارا بودن پروتئین ، کلسیم ، فسفر و باکتری های مفید ماست خواص موسیر را نیز در بر دارد. موسیر که سیر کوهی نیز نامیده می شود از خانواده سیر بوده و اکثر خواص سیر را داراست و حتی خواص ضد سمی ان بیشتر از سیر می باشد

ماست سویا

دانه های سویا سرشار از پروتئین گیاهی (40-30 درصد) همراه با چربی مفید(اسیدهای چرب امگا3) و املاح معدنی(کلسیم-آهن-روی-فسفر-پتاسیم) هستند.از طرفی مهم ترین ترکیب موجود در سویا وجود ایزوفلدون(ترکیباتی از نوع نیتواستروژن ها) می باشد که به شدت با خطر سرطان های پروستات و سینه و رحم مقابله می کند و اسیدهای آمینه خاص موجود در سویا به همراه پروتئین ها و املاح ماست در کاهش انسولین خون و در نتیجه کاهش سنتز کلسترول به شدت موثر می باشد.

ماست زیتون با تکه های گردو

زیتون ,حاوی روغن غیراشباع اسید اولئیک می باشد که رقیب جدی کلسترول بد خون است.
زیتون شدیدا از قلب و روده ها محافظت میکند زیرا چریی مفید و غیراشباع را جایگزین چربی سخت و اشباع می کند
زیتون به دلیل دارا بودن آنتی اکسیدان ها به همراه ماست در پیشگیری از سرطان های گوارشی و حتی سرطان پستان موثر است.

ماست ذرت مکزیکی با قارچ

این ماست حاوی مقادیر قابل توجهی از قارچ و ذرت دو ماده غذایی بسیار با ارزش می باشد.پروتئین گیاهی موجود در قارچ همراه با انواع ویتامین ها و املاح و آنتی اکسیدان ها با پروتئین و کلسیم ماست و هم چنین مواد مغذی به ویژه فسفر موجود در ذرت(بلال)یک ترکیب غذایی با ارزش پروتئین بالا به وجود می آورد.

ماست دلال

مهم ترین خواص خیار عبارتند از : خنک کننده بدن و ضد عطش ، کمک به هضم غذا ، موثر در دیابت ، موثر در بیماری نقرس از طریق حل کردن اسید اوریک ، تصفیه کننده خون و ادرار آور ، کمک در رفع مسمومیت ها و اختلالات دستگاه جهاز هاضمه ، موثر درشادابی و لطافت پوست بدن. خیار بویژه بهمراه ماست (بدلیل قابل پسند بودن برای عموم) ضمن ایجاد طراوت و شادابی و لذت ، آرام بخش و خواب آور تر از خود ماست است .
صفحه اصلی | آشپزی با هراز | محصولات | تازه ها | تماس با ما | درباره ما

CopyRight BY Hadi Mirzaie 2012